Jerky Flow

Jerky Flow

od 16 lat
Francja
2021
21’

francuski, napisy pl

Seanse

Żyjący na paryskim przedmieściu 17-letni Riad jest zainteresowany konkursem rapowym. Skonfrontowany z jednej strony z trudnościami wynikającymi z problemów z mówieniem, a z drugiej z obraźliwymi i upokarzającymi uwagami starszego brata, chłopak postanawia wziąć w nim udział.

treści wrażliwe: przekleństwa

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Adnane Rami

Pochodzi z Maroka, które opuścił po studiach prawniczych w celu spełnienia swojego marzenia: zostania reżyserem filmowym. „Jerkyflow” jest jego pracą dyplomową, wieńczącą edukację w paryskiej École Supérieure de Réalisation Audiovisuelle.

Filmoznawca poleca

O miłości i odwadze. Filmy krótkometrażowe
W zestawie znajdziemy sześć filmów: dwie animacje i cztery filmy aktorskie. Znajdują się tu: utwór o ekstrawaganckiej formie i kilka wyraziście odnoszących się do problematyki społeczno-psychologicznej, choć zrealizowanych bardziej tradycyjnie.
Filmy aktorskie z tego zestawu poruszają m.in. temat osobistych wyborów drogi życiowej młodych bohaterów i ich konsekwencji, dobrych lub złych. Czasami to kwestia podążania za pasją. We francuskim Jerky Flow” (reż. Adnane Rami) chodzi o muzykę rap, najbardziej żywiołowy i demokratyczny sposób wypowiedzi młodego pokolenia. Bohater na przekór własnym ograniczeniom i ułomnościom odnosi sukces w środowisku, także rodzinnym, kiedy nikt się tego nie spodziewa. Bariery rasowe czy językowe nie mają znaczenia – trzeba pokonać najpierw te wewnętrzne. Bardzo budujące kino.

Jacek Nowakowski