Bleach

Bleach

od 16 lat
Kanada
2021
15’

angielski, napisy pl

Seanse
03.10 19:30 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 2
07.10 19:30 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 2
02.12 08:00 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Sala online 06

Gdy 16-letni Damien dowiaduje się, że jego młodszy brat chce iść w jego ślady i trenować pływanie, niespodziewanie usiłuje odwieść go od tego zamiaru. Za gwałtowną reakcją nastolatka kryje się bolesna tajemnica...

treści wrażliwe: przemoc seksualna

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Mattias Graham

Filmowiec, absolwent sztuk pięknych na Concordia University. W filmach koncentruje się na opowieściach z prerii, męskości i pomaganiu innym w opowiadaniu ich historii. Pracuje również jako montażysta i jest wieloletnim członkiem Saskatchewan Filmpool Cooperative.

Trailer

Filmoznawca poleca

Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe
W tym zestawie znalazły się cztery filmy aktorskie i jedna animacja.

Twórcy filmu „Bleach” (reż. Mattias Graham) zmagają się  z zagadnieniem traumy ofiary nadużycia seksualnego. Głównym bohaterem Graham uczynił nastoletniego chłopaka, tym samym przyjmując mocno genderową perspektywę dla swojej opowieści. Wybrana tematyka, narodowa proweniencja filmu i wykorzystany przez twórcę sposób montażu siłą rzeczy przywodzą na myśl estetyczne dokonania Jean-Marca Vallée. W dorobku tego zmarłego w ubiegłym roku twórcy (szczególnie w serialach „Ostre przedmioty” czy „Wielkie kłamstewka”) wizualne formy opowiadania o traumatycznych doświadczeniach i mechanizmach radzenia sobie również odgrywają niezwykle istotną rolę.

Franciszek Drąg