Informacje dla grup

FESTIWAL

Festiwal odbędzie się między 30 listopada a 4 grudnia w formie ONLINE na platformie www.alekino.com.

PROGRAM

Program Festiwalu zostanie ogłoszony około 10 listopada 2022 roku.

Pełny program 40. MFFMW Ale Kino! znajdzie się w zakładce Program.

Tak, w programie znajdą się filmy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją. Informacje będą znajdowały się przy opisach poszczególnych tytułów.

Wszystkie filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej, z polskim lektorem, dubbingiem (filmy do lat 11) lub napisami (filmy od lat 12).

ZAKUP BILETÓW KINOWYCH

Sprzedaż biletów rozpocznie się około 15 listopada 2022 roku. Bilety dla grup szkolnych i przedszkolnych można zarezerwować poprzez Formularz Rezerwacji.

Rezerwacji biletów można dokonać wyłącznie na bilety grupowe. Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie poprzez Formularz Rezerwacji.

Dostęp do filmu należy opłacić w terminie do 5 dni kalendarzowych od momentu otrzymania potwierdzenia rezerwacji. W przypadku nie wykupienia zarezerwowanych dostępów w/w terminie — rezerwacja może zostać anulowana.

  • 5 zł x liczba uczniów i uczennic – cena dostępu dla klasy (rezerwacja dostępów możliwa JEDYNIE poprzez Formularz Rezerwacji)

Aby zwrócić bilet, prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@csdpoznan.pl (zgodnie z art. 38 Ustawy o prawach konsumenta z dn. 30.05.2014, prawo do odstąpienia od umowy dot. zakupu produktu cyfrowego zawartej na odległość przestaje przysługiwać w momencie rozpoczęcia się wybranego seansu).

Podczas składania rezerwacji należy chęć otrzymania faktury zgłosić w sekcji “Komentarze” w Formularzu rezerwacji.

KWESTIE TECHNICZNE

Filmy będzie można obejrzeć w blokach czasowych. Kupując bilet na seans online, uzyskuje się dostęp do seansu przez 4 lub 12 godzin od momentu jego rozpoczęcia, czyli kliknięcia ‘play’. Informacja o długości pasma każdorazowo podana jest przy opisie filmu.

Tak. Film, którego odtwarzanie rozpoczęło się w przedziale czasowym danego bloku, będzie można także obejrzeć do końca, ważne jest jednak, aby po upływie czasu trwania danego bloku filmowego nie zamykać ani nie odświeżać strony internetowej, na której odtwarzany jest film, a jedynie w razie potrzeby film wstrzymać (zrobić pauzę). Jeżeli strona z filmem zostanie odświeżona lub uruchomiona na nowo po upływie czasu trwania danego bloku filmowego, nie będzie już możliwości kontynuowania oglądania filmu.

Tak, można wstrzymać lub przewinąć film, do którego ma się dostęp. W przypadku zamknięcia przeglądarki ponowne odtworzenie będzie możliwe tylko w konkretnym bloku czasowym, w którym jest wyświetlany film.

Konto gościa festiwalu lub uczestnika Ale Kino! Industry / Education Pro online jest przeznaczone dla przedstawicieli branży filmowej, branży audiowizualnej, studentów kierunków artystycznych, uczestników Ale Kino! Industry / Education Pro online, gości specjalnych festiwalu, krytyków oraz przedstawicieli mediów i musi zostać zaakceptowane przez administratora. Po akceptacji konta przez administratora można zakupić akredytację branżową.

Nie, pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAleKino! na terenie Polski.

Filmy testujemy w przeglądarkach Chrome, Firefox, Edge, Opera i Safari na systemach Windows i macOS oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Filmy odtworzą się też najprawdopodobniej w innych systemach i przeglądarkach, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować w nich poprawności odtwarzania. W razie problemów sugerujemy użycie przeglądarek wymienionych wyżej.

Filmy odtwarzane są w jakości przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu – najwyższa jakość: 1080p, najniższa: 540p.

Wymagana minimalna prędkość łącza to 2 Mbps, ale zalecamy korzystać z łącza o prędkości powyżej 10 Mbps.

Jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za którego pośrednictwem oglądający ma dostęp do filmów festiwalu.

Nie, filmy można oglądać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie. Po zalogowaniu w tym samym czasie na drugim urządzeniu na pierwszym film przestanie być odtwarzany.

Filmy można oglądać w czasie wskazanym w harmonogramie projekcji. Każdy tytuł będzie aktywny dopiero od momentu startu odpowiedniego bloku filmowego. Szczegółowe informacje o datach i godzinach startu projekcji znajdują się na stronie każdego z filmów. Jeśli pojawią się problemy z ładowaniem projekcji, prosimy o odświeżenie strony, zamknięcie nieużywanych zakładek lub zmianę przeglądarki. W przypadku dalszych problemów z odtworzeniem filmu jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@alekino.com.

Do wiadomości prosimy dołączyć informację o przeglądarce oraz systemie, z których Państwo korzystają, wynik ze strony fast.com (strona testująca szybkość łącza internetowego), login konta myAleKino! oraz szczegóły dotyczące seansu (tytuł, data i godzina projekcji).