Genetica

Genetica

od 16 lat
Izrael
2021
15’

hebrajski, napisy pl

Seanse

Relacje 15-letniego Hemiego i jego konserwatywnego ojca pogarszają się. Nastolatek kradnie tacie pieniądze na lekcje tańca. Pomiędzy zajęciami poznaje Dani, rosyjskiego tancerza, który wzbudza w nim różnego rodzaju emocje. Jak nowa przygoda Hemiego wpłynie na jego relacje z ojcem?

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Chen Shahuda

Reżyser, scenarzysta i artysta. Rozpoczął studia w zakresie sztuk performatywnych, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie filmu i telewizji na Uniwersytecie w Tel Awiwie oraz licencjat w dziedzinie teatru i komunikacji na Uniwersytecie w Hajfie.

Filmoznawca poleca

O miłości i odwadze. Filmy krótkometrażowe
W zestawie znajdziemy sześć filmów: dwie animacje i cztery filmy aktorskie. Znajdują się tu: utwór o ekstrawaganckiej formie i kilka wyraziście odnoszących się do problematyki społeczno-psychologicznej, choć zrealizowanych bardziej tradycyjnie.
Izraelska „Genetica” (reż. Chen Shahuda) opowiada o rodzącej się pasji do tańca. Młody sportowiec, pływak, w którym ojciec upatruje przyszłego mistrza, zaczyna fascynować się nową dziedziną – sztuki? sportu? – także z powodów uczuciowych. Przeciwstawienie się oczekiwaniom bliskich wymaga największej odwagi…