Informacje dla widzów

Festiwal i bilety

Festiwal odbędzie się między 30 listopada a 4 grudnia w formie ONLINE na platformie www.alekino.com.

Pełen program 40. MFFMW Ale Kino! znajduje się w zakładce Program.

Tak, w programie znajdą się filmy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją. Informacje będą znajdowały się przy opisach poszczególnych tytułów.

Wszystkie filmy MFFMW Ale Kino! będą dostępne w polskiej wersji językowej (dubbing, lektor lub napisy). Dokładna informacja na ten temat znajduje się w opisie każdego z filmów w zakładce Program na stronie alekino.com.

Sprzedaż dostępów rozpocznie się około 15 listopada 2022 roku na stronie www.alekino.com.
Sprzedaż online: po wybraniu seansu i kliknięciu przycisku „kup bilet” system przeniesie Cię do portalu www.bilety24.pl, gdzie dokonywany jest zakup biletu.

Szczegółowe zasady dotyczące zakupu biletów określa Regulamin sprzedaży i rezerwacji biletów podczas 40. MFFMW Ale Kino!

10 zł – dostęp dla jednej osoby/rodziny

Aby zwrócić bilet, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@alekino.com (zgodnie z art. 38 Ustawy o prawach konsumenta z dn. 30.05.2014, prawo do odstąpienia od umowy dot. zakupu produktu cyfrowego zawartej na odległość przestaje przysługiwać w momencie rozpoczęcia się wybranego seansu).

Seanse

Sprzedaż biletów na dany dzień kończy się o 20:00. Filmy dostępne są co prawda do 22:00, ale przez wcześniejsze zakończenie sprzedaży chcemy uniknąć sytuacji, że ktoś kupi bilet i nie zdąży obejrzeć seansu do końca.

Filmy online można oglądać między 8:00 a 22:00. O 22:00 projekcja się kończy – należy więc odpowiednio wcześniej zacząć oglądanie, by nie stracić końcówki filmu 🙂

Tak, można wstrzymać lub przewinąć film, do którego ma się dostęp.

Wszystkie filmy MFFMW Ale Kino! będą dostępne w polskiej wersji językowej (dubbing, lektor lub napisy). Dokładna informacja na ten temat znajduje się w opisie każdego z filmów w zakładce Program na stronie alekino.com.

Nie, pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAleKino! na terenie Polski.

Konto gościa festiwalu lub uczestnika Ale Kino! Industry / Education Pro online jest przeznaczone dla przedstawicieli branży filmowej, branży audiowizualnej, studentów kierunków artystycznych, uczestników Ale Kino! Industry / Education Pro online, gości specjalnych festiwalu, krytyków oraz przedstawicieli mediów i musi zostać zaakceptowane przez administratora. Po akceptacji konta przez administratora można zakupić akredytację branżową.

Filmy testujemy w przeglądarkach Chrome, Firefox, Edge, Opera i Safari na systemach Windows i macOS oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Filmy odtworzą się też najprawdopodobniej w innych systemach i przeglądarkach, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować w nich poprawności odtwarzania. W razie problemów sugerujemy użycie przeglądarek wymienionych wyżej.

Filmy odtwarzane są w jakości przystosowanej do prędkości łącza w trakcie streamingu – najwyższa jakość: 1080p, najniższa: 540p.

Wymagana minimalna prędkość łącza to 2 Mbps, ale zalecamy korzystać z łącza o prędkości powyżej 10 Mbps.

Jakość usługi udostępnienia filmów może zależeć od parametrów technicznych połączenia internetowego oraz parametrów technicznych urządzenia, za którego pośrednictwem oglądający ma dostęp do filmów festiwalu.

Nie, filmy można oglądać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie. Po zalogowaniu w tym samym czasie na drugim urządzeniu na pierwszym film przestanie być odtwarzany.

Filmy można oglądać w czasie wskazanym w harmonogramie projekcji. Każdy tytuł będzie aktywny dopiero od momentu startu odpowiedniego bloku filmowego. Szczegółowe informacje o datach i godzinach startu projekcji znajdują się na stronie każdego z filmów. Jeśli pojawią się problemy z ładowaniem projekcji, prosimy o odświeżenie strony, zamknięcie nieużywanych zakładek lub zmianę przeglądarki. W przypadku dalszych problemów z odtworzeniem filmu jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@alekino.com.

Do wiadomości prosimy dołączyć informację o przeglądarce oraz systemie, z których korzystasz, wynik ze strony fast.com (strona testująca szybkość łącza internetowego), login konta myAleKino! oraz szczegóły dotyczące seansu (tytuł, data i godzina projekcji).