Press

Święto kina dla młodego widza dostępne w całej Polsce!

 Jeden z najstarszych festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w Europie w tym roku obchodzi jubileuszową 40. edycję. Dopiero co, po kilkuletniej „cowidowej” przerwie, Festiwal Ale Kino! zagościł w poznańskich kinach, a już zaprasza kinomanów
w każdym wieku, tym razem w całej Polsce, na jego specjalną wersję internetową.

W programie online, stanowiącym pewnego rodzaju zwieńczenie niezwykle bogatej części w „realu”, znajduje się sześć znakomitych filmów pełnometrażowych; niemal wszystkie zostały wyróżnione festiwalowymi nagrodami. Wśród nich m.in laureat Złotych Koziołków za film pełnometrażowy dla dzieci „Opowieści Franza” w reżyserii Johannesa Schmida czy nagrodzony przez Jury Międzynarodowe Edukatorów Filmowych film „Yuku i magiczny kwiat” (reż. Arnauda Demuynck i Rémi Durin).  Zestawy filmów krótkich prawie w całości stanowiły będą replikę programu wyświetlanego w kinach, w tym zestaw O miłości i odwadze dla nieco starszych odbiorców.

Tegoroczny wizerunek pawia od Barrakuz podkreśla zarówno cały dorobek festiwalu, jak i obecną edycję: kolorową, niezwykłą, widoczną i związaną z naturą. Środowisko jest jednym z motywów przewodnich jubileuszowej edycji. Od lat twórcy festiwalu starają się wprowadzać działania ekologiczne. W tym roku, w duchu zero waste, każdy może sam zrobić gadżet – jubileuszowego pawia w ramach akcji Ale Maskotka! Forma do maskotki znajduje się na stronie alekino.com. Festiwal dołączył również do Zielonego Wydarzenia organizowanego przez Fundację Aeris Futuro w ramach akcji 40 drzew na 40. edycję Ale Kino!, w ramach którego na terenie wybranych poznańskich szkół i przedszkoli posadzono drzewa.

Festiwal Ale Kino! odbędzie w wersji online między 30 listopada a 4 grudnia na oficjalnej stronie www.alekino.com. Filmy będą dostępne w blokach od 8:00 do 22:00 na terenie całej Polski. Ale Kino! dba również o dostępność: wybrane filmy będzie można zobaczyć z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją.

Komunikat prasowy:

Krótkie metraże oczami 40. Ale Kino! online - ścieżki filmowe. Pobierz

Więcej informacji:

Karolina Miśkiewicz
specjalistka ds. promocji
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
30 listopada – 4 grudnia | online
tel. 519 415 103

kmiskiewicz@alekino.com