Groom

Gotowa

od 16 lat
Szkocja
2022
17’

angielski, napisy pl

Seanse
03.10 19:30 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 2
07.10 19:30 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 2
02.12 08:00 Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe Sala online 06

Hannah jest wycofaną i niezdarną nastolatką, która została poproszona o opuszczenie szkoły za absencję. Jej matka umówiła ją na próbną pracę w salonie kosmetycznym i błaga dziewczynę, by zrobiła, co w jej mocy. Hannah, wiedząc, że to jej jedyna opcja, by zmienić swoje życie, niechętnie się zgadza.

treści wrażliwe: przemoc psychiczna

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Leyla Coll-O’Reilly

Pisarka i reżyserka. Jej solowe spektakle teatralne „Hopeless” i „Daddy Drag” zdobyły rozgłos w Wielkiej Brytanii oraz nagrody w Saboteur’s Best Spoken Word Show 2018 i Autopsy Award 2019. Znalazła się wśród członków BAFTA Crew 2020/2021 oraz na liście 100 najlepszych artystów do obejrzenia w 2019 roku.

Filmoznawca poleca

Punkty zwrotne. Filmy krótkometrażowe
W tym zestawie znalazły się cztery filmy aktorskie i jedna animacja.
„Gotowa” (reż. Leyla Coll-O’Reilly) niczym w soczewce ukazuje na przykładzie mikrogrupy (salon kosmetyczny), jak łatwo manipulować młodą osobą, która zwykle nieświadomie zrobi wiele, by przypodobać się szefowi lub/i reszcie towarzystwa w (pierwszym) miejscu pracy. Krzysztof Kieślowski opisywał w swoich dokumentach mechanizm społecznej mimikry w państwie totalitarnym, ale zawsze sygnalizował, że pewne problemy są uniwersalne. Świetny psychologicznie, skupiony na bardzo plastycznych twarzach aktorek film Coll-O’Reilly dobrze oddaje tę prawdę.

Jacek Nowakowski