L'Arminuta

Oddana dziewczyna

od 14 lat
Włochy, Szwajcaria
2021
108’

włoski, napisy pl

Seanse
04.10 17:00 W kinie Multikino sala 2
06.10 17:00 W kinie Multikino sala 2

Lata 70-te. Bieda zmusza rodziców do oddania jednej z córek do bogatej rodziny zastępczej.
Po 13 latach dziewczyna zostaje zwrócona. Wyrwana z życia, w którym miała wszystko - absolutną miłość, uwagę i wszystko, co z tym związane - trafia do domu, w którym jest bieda i kilkoro innych dzieci do wychowania. Zagubiona i zrozpaczona stratą próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji oraz dowiedzieć się, dlaczego matka ją porzuciła.

Piękny i poruszający film o kobietach, które na różnych etapach życia muszą podejmować dramatyczne decyzje.

treści wrażliwe: porzucenie, przemoc seksualna, śmierć bliskiej osoby

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Giuseppe Bonito

Po latach pracy jako asystent reżysera zadebiutował w 2012 r. filmem „Pulce non c’è”. Obraz otrzymał nagrodę specjalną na Festiwalu Filmowym w Rzymie, zaś Bonito nominowany był do nagrody Nastri d’Argento w kategorii najlepszego debiutu reżyserskiego. W 2020 r. wyreżyserował film „Figli”. Otrzymał trzy Srebrne Wstążki, w tym za najlepszą komedię. „Oddana dziewczyna” to jego trzeci film.

Trailer

Filmoznawca poleca

„A Girl Returned”, reż. Giuseppe Bonito (Włochy, Szwajcaria, 2021). Trzeci film pełnometrażowy w dorobku Bonito – młodego talentu włoskiego kina, który w swoich filmach opisuje relacje rodzinne, zwłaszcza rodzicielskie, widoczne dobrze choćby w poprzednim dziele, „Dzieciach” (2020). Swój nowy film reżyser oparł na bestsellerowej powieści z 2017 roku, którą w świecie zachodnim wypromowała Elena Ferrante. Najsłynniejszej współczesnej autorce z Włoch zapewne bliska była głęboka analiza psychologiczno-społeczna relacji międzyludzkich, którą sama z sukcesem uprawia w literaturze. Prezentowana w „A Girl Returned” historia przypomina zły sen dziecka czy nastolatka: ukazuje przekazywanie dzieci innym rodzinom, które po jakimś czasie są odsyłane. Reżyser nie traktuje tej sytuacji jedynie jako transferu materialnego; skupia się jednak na psychologicznej wiwisekcji tego stanu rzeczy. Czyni to przy pomocy eleganckiej oprawy wizualnej, która w połączeniu z drastycznym egzystencjalnie i psychologicznie tematem wywołuje tym bardziej wstrząsające wrażenie.

Jacek Nowakowski