Champ

Mistrzu

od 14 lat
USA
2021
14’

angielski, napisy pl

Seanse
01.10 16:00 We władzy ojca. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 4
04.10 17:00 We władzy ojca. Filmy krótkometrażowe Multikino sala 3
01.12 08:00 We władzy ojca. Filmy krótkometrażowe Sala online 04

Jake ma tylko 14 lat, ale to wystarczająco dużo, by być mężczyzną – przynajmniej według jego taty. Jedyny problem polega na tym, że chłopiec nie jest pewny, czy jest gotowy na dorosłość – przynajmniej nie w taki sposób, w jaki chciałby tego ojciec.

treści wrażliwe: przemoc psychiczna

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Ben Tricklebank

Zdobywca nagrody Emmy, ma interdyscyplinarną wiedzę wizualną. Na jego koncie jest tworzenie zarówno krótkich form, reklam, filmów interaktywnych, VR, instalacji, jak i prac cyfrowych. Zawsze koncentruje się na innowacyjnych sposobach opowiadania historii i angażowania odbiorców.

Filmoznawca poleca

We władzy ojca. Filmy krótkometrażowe
W tym zestawie znajdziemy pięć filmów, jedną animację i cztery aktorskie fabuły. Jeśli szukać dla nich wspólnego mianownika, to jest nim relacja: dziecko/nastolatek – rodzic/dorosły, często wyrażana poprzez nieobecność lub trudność w relacji z bliskim dorosłym, najczęściej z ojcem.
Amerykański „Mistrzu” (reż. Ben Tricklebank) wydaje się charakteryzować pewien typ kina z tego kraju. Mamy więc: kino drogi, opowieść o dojrzewaniu i inicjacji, ojca-maczo (granego przez etatowego złego tamtejszego filmu, potężnego fizycznie Drew Powella) i worek bokserski. Kiedy już mamy wrażenie, że klisze te złożą się na jeszcze jedną historię o ojcu i synu, którzy pod nieobecność matki pragną zbudować bliską relację – zaskakująca i szokująca puenta zbija nasze wyobrażenia o tym utworze.

Jacek Nowakowski