Lola

Lola

od 18 lat
Francja
2022
15’

francuski, napisy pl

Seanse

W dzikich zaroślach 15-letnia Lola pozwala się pocałować chłopcu. Kiedy pożądanie zamienia się w przemoc, Lola się buntuje.

treści wrażliwe: przemoc seksualna

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Silvia Staderoli

Reżyseruje filmy krótkometrażowe i dokumentalne oraz pisze scenariusze od 2008 r. Jest reżyserką m.in. „Mon mur à moi” (My Own Wall) i „Carlo”, filmów dokumentalnych „Grazia, l’Italie et les autres” (Grazia, Italy and the others) i „Lettre à ma fille du pays des femmes” (Letter to my daughter from the land of women).

Filmoznawca poleca

Poza strefą komfortu. Filmy krótkometrażowe
Zestaw składa się z sześciu filmów – jednej animacji i pięciu aktorskich fabuł.
W „Loli” (reż. Silvia Staderoli) główna bohaterka zmierza się z brutalnością świata, jednak nie godzi się na nią i postanawia – wbrew presji otoczenia – aktywnie się przeciwko niej zbuntować. Staderoli stworzyła film społecznie zaangażowany: kino emancypacyjne i feministyczne, które ma na celu dodać odwagi w mówieniu wypartej przez zastaną rzeczywistość prawdy, poniekąd wpisując się w wizję Michela Foucaulta dotyczącą parezji. To wrażenie spotęgowane jest sposobem filmowania, ujawniającym dokumentalne zacięcie reżyserki, której „Lola” jest pierwszym filmem fabularnym.

Jacek Nowakowski