Engel/Demon

Anioł/Demon

od 18 lat

„Bóg wybacza! Możesz otrzymać przebaczenie! Wszystko, co musisz zrobić, to wyznać grzechy i za nie przeprosić”. 16-letnia Maria jest zdezorientowana. Czy powinna być lojalna wobec Boga, a może lepiej zaufać własnym emocjom?

treści wrażliwe: terapia konwersyjna

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

 

KONKURS

Vigdis Nielsen

Reżyserka i scenarzystka. Zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Jej twórczość pokazywano na norweskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. filmy dokumentalne „Olav H. Hauge: The other man” (2008), seriale dokumentalne „High Hopes”, „The Fight for the Fjords” (2016) oraz filmy krótkometrażowe: „Aquaphobia” (2020), „Hole in the Heart” (2003), „Sting” (2007) i „Miaow” (2012).

Filmoznawca poleca

Poza strefą komfortu. Filmy krótkometrażowe
Zestaw składa się z sześciu filmów – jednej animacji i pięciu aktorskich fabuł.

Norweski Anioł/Demon (reż. Vigdis Nielsen) już w tytule sugeruje podwójną lekturę – samego filmu i jego bohaterów. Jesteśmy na warsztatach/obozie prowadzonym przez księdza, mających „pomóc” nastolatkom zmienić ich orientację seksualną. Jednak te działania, jak łatwo się domyślić, powodują często skutki odwrotne od oczekiwań rodziców, Kościoła, części społeczeństwa. Kłania się dawne odkrycie kina młodzieżowego ze Skandynawii – Fucking Åmål (1998) Lukasa Moodyssona.

 

Jacek Nowakowski

Porady dla rodziców i nauczycieli