Princesse Dragon

Smocza księżniczka

od 7 lat
Francja
2022
70’

francuski, lektor pl

Seanse
02.10 10:00 W kinie Multikino sala 6
07.10 09:30 W kinie Multikino sala 6

Dawno, dawno temu w jaskini pełnej złota, niedostępnej dla ludzi, żył smok, który chciał mieć dzieci. O pomoc poprosił czarownicę, która postawiła jeden warunek. Pewnego dnia, jeśli smok się zdenerwuje, będzie mogła odebrać mu to, to na czym mu najbardziej zależy.

Ta przepiękna wizualnie, baśniowa opowieść o złym królu, mądrym smoku i niezwykłym dziecku skrywa współczesne prawdy o naszej relacji ze światem natury, o chciwości i władzy oraz o sile przyjaźni i miłości.

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Anthony Roux

Znany również jako Tot, jest założycielem i dyrektorem kreatywnym Ankama. Absolwent Académie des Beaux-Arts w Tournai. Zanim rozpoczął przygodę z filmem fabularnym i przeniósł swoje uniwersum na duży ekran w ekranizacji gry „Dofus – Księga I: Julith”, współtworzył serię gier „Wakfu” jako autor, scenarzysta i reżyser.

Jean-Jacques Denis

Absolwent Gobelins: l’école de l’image w Paryżu, karierę rozpoczął jako storyboardzista przy kilku serialach animowanych. Współpracę z Ankama rozpoczął w 2010 r., najpierw jako storyboardzista przy serii „Wakfu” (2011), a następnie jako reżyser serii „Dofus: Skarby Keruba”. Współreżyserował „Dofus – Księga I: Julith” (2016), który był jego pierwszym filmem fabularnym.

Trailer

Biblioteka dydaktyczna