Geschichten vom Franz

Opowieści Franza

od 7 lat
Niemcy, Austria
2022
78’

niemiecki, lektor pl, Polski Język Migowy

Seanse
02.12 08:00 Online Sala online 02

Kiedy Franz odkrywa influencera Hanka Habera, jego najbliżsi przyjaciele Gabi i Eduard są sceptyczni. Ale Franz, najmniejszy w klasie, z przyjemnością przyjmie każdą radę! Gdy nagle znika Gabi, bohater uświadamia sobie, że pozornie prosta droga wcale nie prowadzi do celu. Franz i Eduard wyruszają na pełne przygód poszukiwania przyjaciółki. W końcu trio odnajduje ponownie to, co wydawało im się, że stracili: największą na świecie przyjaźń.

To jeden z niewielu filmów dla dzieci o współczesnych wzorcach męskości. Nie trzeba być macho, żeby być fajnym chłopakiem!

Film można oglądać w g. 8.00 - 22.00.

*Film z tłumaczeniem na Polski Język Migowy*

Grupy szkolne i przedszkolne zapraszamy do rezerwacji dostępów poprzez Formularz rezerwacji.

KONKURS

Johannes Schmid

Niezależny reżyser, autor kinowy i teatralny. Wyreżyserował ponad 45 produkcji dla teatrów i oper w Europie oraz liczne utwory dla młodej publiczności. Laureat wielu nagród filmowych. Jego pierwszy pełnometrażowy film kinowy, „Blöde Mütze!” („Silly’s Sweet Summer”) miał premierę na Berlinale w 2007 r., gdzie zdobył wiele nagród, w tym tę dla mediów dziecięcych Biały Słoń 2007 i nagrodę za scenariusz Dziecięcy Tygrys 2008. Jest członkiem założycielem Lieblingsfilm, jednego z wiodących produkcyjnych studiów filmowych w Niemczech.

Trailer