Teatroteka młodego człowieka

Jaś i tajemnicza melodia

od 7 lat
Polska
2020
70’

polski

Seanse
05.10 09:30 W kinie Scena Wspólna

8-letni Jaś większość czasu spędza z mamą. Jego tata ciężko pracuje. Pewnego dnia tata nie wraca na czas z pracy. Zaniepokojony Jaś i jego mama wyruszają na jego poszukiwania. Tymczasem tata przeżywa przedziwną przygodę: jadąc do pracy, nie wysiada na właściwym przystanku, lecz trafia do lasu. Tam spotyka tajemnicze postaci, duchy, które w dawnych czasach zamieszkiwały ludzkie domostwa i utrudniały domownikom życie. Spotkawszy zbłąkanego tatę, próbują go zaczarować i sprawić, by zapomniał o swojej rodzinie i pozostał z nimi w lesie. Jaś z mamą rozpoczynają walkę o wyzwolenie taty spod władzy złośliwych duszków.

* * *

Teatroteka młodego człowieka

Cykl spektakli dla dzieci zainicjowany i produkowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Ta nowa inicjatywa WFDiF to śmiałe wyzwanie producenckie i artystyczne mające na celu produkcję telewizyjnych spektakli dla dzieci w oparciu o polskie teksty współczesne powstałe w XXI wieku. Założenia są podobne jak w przypadku „Teatroteki” dla dorosłych: młodzi autorzy i reżyserzy, konwencja teatralnego, oryginalnego widowiska audiowizualnego powstałego z wykorzystaniem środków filmowych. Są to przedstawienia aktorskie, bez wykorzystania lalek i bez udziału (choć to nie jest całkiem wykluczone) wykonawców dziecięcych.

 

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

Teatr w kinie - kino w teatrze

Robert Jarosz

Reżyser i dramatopisarz oraz menedżer kultury. Absolwent kierunku reżyserii oraz pracownik badawczo-dydaktyczny w białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W sezonach 2013/2014–2019/2020 dyrektor artystyczny Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Najważniejsze sztuki w jego dorobku to nagrodzone w Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, m.in.: „W beczce chowany”, „W brzuchu wilka”, „Śnieży”, jak również „Wnyk”. Reżyser takich spektakli, jak: „Bez podłogi” – Kompania Doomsday/CMJPII; „Byczek Fernando” – Teatr Lalek Guliwer.