AKTUALNOŚCI

Filmowa wyprawa do Niemiec podczas 39. AK!

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zapraszamy Was w niezwykłą podróż filmową śladem naszych zachodnich sąsiadów. Wraz z Goethe-Institut przygotowaliśmy dla Was cztery wspaniałe filmy!

Pełen program Festiwalu pojawi się już w tym tygodniu na naszej stronie internetowej!

W sekcji Filmowa wyprawa do Niemiec znajdziecie cztery filmy:

Mój przyjaciel Raffi

reż. Arend Agthe

wiek: 7+

Chomik Raffi należy do 8-letniego Sammy’ego. Ten mały gryzoń jest naprawdę wyjątkowy! Nie tylko potrafi wbić piłkę do bramki, ale także wywęszyć przemycany towar – skuteczniej niż policyjny pies. Jednak pewnego dnia Raffi podupada na zdrowiu i okazuje się, że jego stan jest poważny. Chore serce wymaga operacji. Jakby złych wiadomości było mało, Raffi nagle znika!

 

Na linii wzroku

reż. Evi Goldbrunner, Joachim Dollhopf

wiek: 9+

Jedenastoletni Michael, który dotąd żył w przekonaniu, że jest sierotą, dowiaduje się, gdzie mieszka jego ojciec, i wyrusza, by go odnaleźć. Podczas spotkania chłopak odkrywa, że Tom nie miał pojęcia o jego istnieniu, a także… że jego ojciec jest karłem. Podczas gdy Tom stara się wejść w rolę rodzica, Michael jest rozdarty między swoim odwiecznym pragnieniem posiadania rodziny a akceptacją odmienności ojca.

 

Za daleko

reż. Sarah Winkenstette

wiek: 10+

Ben i jego rodzina muszą przenieść się do pobliskiego miasta, ponieważ wkrótce ich wioskę pochłonie otwarty szyb węgla brunatnego. Ben poznaje Tariqa, syryjskiego uchodźcę. Początkowo chłopcy ze sobą rywalizują – w szkole i w drużynie piłkarskiej – ale wkrótce okazuje się, że łączy ich więcej, niż przypuszczali.

 

Lekcje marzeń

reż. Sebastian Grobler

wiek: 11+

Jest rok 1874. Postępowy dyrektor von Merfeld zatrudnia Kocha jako jednego z pierwszych nauczycieli angielskiego w niemieckiej szkole średniej, chcąc w ten sposób wnieść powiew świeżości w mury konserwatywnej instytucji. Już podczas pierwszej lekcji Koch widzi, jak bardzo jest to potrzebne. Wyobrażenie, jakie uczniowie mają o Anglii, opiera się na powszechnych uprzedzeniach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.