Relacje

Ale obrady, ale dzień ! #6

40. jubileuszowa edycja Ale Kino! pomału dobiega końca. Jednakże przed nami jeszcze jeden, pełen emocji festiwalowy dzień!

Programerka MArta Jodko i Jacek Adamczak na scenie przed jubileuszowym pokazem

Wczoraj przez długie godziny obradowali jurorzy. Jesteśmy ciekawi ich wyborów, a Wy? Na dużym ekranie pojawiło się 27 produkcji: animowanych i aktorskich, pełno- i krótkometrażowych, z Belgii, Francji, Polski, Niemiec, Czech, Luksemburga, Izraela, Australii, Kanady, Japonii i Włoch.

Drugi dzień edukatorzy i edukatorki dyskutowali na temat kondycji kina dziecięcego podczas trwającego Ale Kino! Industry / Education Pro.

Podobnie jak w poprzednich dniach, w czwartek na seansach towarzyszyli nam goście. Dzięki filmowi „Detektyw Bruno” zastanawialiśmy się, czego może się nauczyć rozpieszczony gwiazdor od swojego małoletniego fana. Po seansie widzowie i widzki mieli okazję porozmawiać na temat filmu z reżyserką Magdaleną Nieć.

W Scenie Wspólnej dzięki spektaklowi muzycznemu „Inne Kaczątko” dowiedzieliśmy się, że bycie „innym” nie oznacza wcale gorszym. Po tej produkcji spotkaliśmy się z reżyserką Agnieszką Błaszczak.

Kino Pałacowe po raz kolejny gościło nas na pokazie „Pisklaków”, które skradły serca widzów i widzek. Wychodząc z seansu, nasi odbiorcy podzielili się z nami swoimi relacjami, wspominając, że film wzbudził w nich zachwyt, poruszenie i podziw w stosunku do zaradności i wrażliwości postaci. Zauważona i doceniona została reżyserka Lidia Duda, z którą po seansie spotkaliśmy się na rozmowie.

Również w Kinie Pałacowym odbył się wyjątkowy  „Seans w 40-lecie pracy twórczej. Jacek Adamczak. Czterdzieści”. Obejmował on takie animacje, jak: „O kowalu i diable”, „Rondo allegro. Eine kleine Nachtmusik”, „Poznańskie koziołki”, „O drwalu i diable”, „Kamień na dnie jeziora”, „Kuplety torreadora”.

W Multikinie na „Oddanej Dziewczynie” (to piękny i poruszający film o kobietach, które na różnych etapach życia muszą podejmować dramatyczne decyzje) pojawił się sam reżyser Giuseppe Bonito, który przybył do nas ze słonecznych Włoch.

Przed nami ostatni dzień tegorocznej edycji Ale Kino!, podczas którego poznamy wyniki konkursów.