AKTUALNOŚCI

Ale Jury - ogłaszamy pierwszy skład

Filmy konkursowe na Ale Kino! będzie oceniało aż 9 składów jurorskich. Dziś rozpoczynamy serię prezentowania naszych jurorów! Na początek: Jury Zespołu Edukatorów Filmowych.

oczy pawia na czerwony tle

Jolanta Myszka
Od ponad 25 lat pracuje w branży filmowo-kinowej. Od 2003 r. współprowadzi kino Rialto w Poznaniu. Jest współtwórczynią i koordynatorką programu edukacyjnego Wielkopolska Edukacja Medialna, realizowanego w kinach i szkołach na terenie Wielkopolski (od 2006 r.), edukatorka. Ukończyła szkolenie organizowane przez International Art Cinema Confederation (CICAE) ,,Art Cinema = Action + Management” (2007). W 2016 r. otrzymała nagrodę SKSiL „Kiniarz roku”.

Artur Lecybil
Od ponad 15 lat związany z częstochowskim kinem studyjnym Iluzja, gdzie odpowiada m.in. za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prelegent, juror na festiwalach filmowych dla młodych widzów, koordynator prac Zespołu Edukatorów Filmowych. Organizator pokazów filmowych dla młodego widza oraz wydarzeń im towarzyszących (m.in. warsztatów, animacji, gier terenowych, działań artystycznych) wszystko po to, by – jak sam mówi – „wizyta w kinie była niekończącą się przygodą”.

Agnieszka Piotrowska-Prażuch
Absolwentka filmoznawstwa, zastępczyni kierownika kina studyjnego Amok w Gliwicach. Zainicjowała i realizuje wiele projektów z zakresu szeroko rozumianej edukacji filmowej i wydarzeń filmowych dla młodych widzów. Otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w Dziedzinie Kultury w kategorii upowszechnianie i ochrona kultury oraz Nagrodę Słoneczniki 2016 za najlepszą inicjatywę dla dzieci na Śląsku i Zagłębiu. Współtworzy kino Amok, które w 2013 r. otrzymało Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego kina w Polsce, a w 2017 r. w kategorii edukacja filmowa. Jurorka międzynarodowych festiwali filmów dla młodych widzów. Współzałożycielka Zespołu Edukatorów Filmowych (ZEF).