AKTUALNOŚCI

Ale Jury! #4

Czwarty prezentowany skład jurorski, czyli międzynarodowy zespół oceniający filmy pełnometrażowe dla dzieci.

Marta Karwowska

Absolwentka wydziału reżyserii w PWSFTViT w Łodzi i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Reżyserka filmów przygodowych dla dzieci „Tarapaty” i „Tarapaty 2”. Obecnie dla serwisu Netflix przygotowuje swoją trzecią fabułę – „Fanfik”.

 Dennis Bots

Z powodzeniem ukończył reżyserię i scenariopisarstwo na Holenderskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Amsterdamie. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w reżyserowaniu historii dla dzieci i z udziałem dzieci w różnych grupach wiekowych. Jego filmy otrzymały wiele nagród zarówno w Holandii, jak i za granicą.

 Jitendra Mishra

Uznany na całym świecie filmowiec, producent, promotor, dyrektor festiwalu SIFFCY – inicjatywy Smile Foundation. Angażując się w kino z wartościowym przekazem, uczestniczył w produkcji, dystrybucji i promocji ponad 110 filmów – wiele z nich doceniono na całym świecie. Piastuje stanowisko prezesa jednej z największych i najstarszych na świecie sieci profesjonalistów medialnych działających dla dzieci i młodzieży, CIFEJ, utworzonej pod auspicjami UNESCO w 1955 r. Otrzymał zaproszenia do składów jurorskich ponad 40 różnych międzynarodowych festiwali i forów filmowych.