AKTUALNOŚCI

Ale Jury #3 - Jury ECFA

Prezentujemy skład Jury Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA).

pawie oka w różnych kolorach na czerwonym tle na pisem Ale Jury #3

skład jury - 3 osoby

Felix Vanginderhuysen

Magister nauk społecznych Uniwersytetu Louvain. W 1978 r. rozpoczął działalność w Jekino, organizacji non-profit promującej wysokiej jakości filmy dla dzieci. W 1989 r. założył European Youth Film Festival w Antwerpii, w 2000 r. współtworzył Lessons in the Dark – szkolny projekt filmowy we Flandrii. W 2017 r. Jekino, EYFF i Lessons in the Dark połączyły się w JEF, rodzaj flamandzkiego instytutu filmu dziecięcego. W 1988 r. założył European Children’s Film Association (ECFA), w którym pełni funkcję sekretarza generalnego. Laureat Flamandzkiej Nagrody Kulturalnej (2007).

 Monika Górska

Główna specjalistka ds. edukacji filmowej w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, koordynatorka pracowni filmowej dla dzieci Trampolina do Kina. Kulturoznawczyni (Uniwersytet Warszawski), absolwentka fotografii (PWSFTviT w Łodzi). Przez wiele lat związana z fotografią, redaktorka, autorka zdjęć, współorganizatorka wielu wystaw, warsztatów i plenerów fotograficznych, wieloletnia prezeska Stowarzyszenia Fotografów „poniekąd”. Zapalona bywalczyni i organizatorka artystycznych warsztatów rodzinnych.

Pantelis Panteloglou

Studiował antropologię społeczną w Atenach i uzyskał tytuł magistra w zakresie wykluczenia społecznego i mniejszości. Od 2003 r. pracuje w sektorze audiowizualnym, kinie i teatrze na różnych stanowiskach twórczych i organizacyjnych. Od 2011 r. współpracuje z festiwalem Olympia International Film Festival for Children and Young People przy selekcji filmów, materiałach drukowanych, relacjach i wymianie międzynarodowej oraz tłumaczeniach. Jest zastępcą dyrektora artystycznego OIFF. W lutym 2022 r. został wybrany na członka zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci.