Papá consiguió trabajo en Marte

Tata dostał pracę na Marsie

od 10 lat
Argentyna
2021
13’

hiszpański, lektor pl

11-letni Felix cały dzień gra w piłkę. Pewnej niedzieli jego matka dzwoni do starszej siostry chłopca, Gemmy, aby poszukały razem ich ojca. Felix sądzi, że ojciec dostał pracę na Marsie. Matka i siostra Feliksa przemierzają ulice Santos Lugares, zubożałą i dziwną okolicę, podczas gdy Félix wyobraża sobie różne możliwe prace, które jego ojciec będzie wykonywał na odległej planecie.

treści wrażliwe - alkoholizm, tęsknota za rodzicem, bezrobocie

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Joaquín Zelaya

Rysownik i animator. Współpracował przy „Ánima Buenos Aires” w reżyserii María Verónica Ramírez. Przygotowywał sekwencje animowane do filmów dokumentalnych „El señor de los dinosaurios” i „MIMITA”.

Damian Galateo

Bibliotekarz, pisze i filmuje. Jego filmy krótkometrażowe, głównie z gatunku horroru, były prezentowane na kilku festiwalach. Kończy swój pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny z elementami fabularnymi „Terror Familiar”. Przygotowany wspólnie z Joaquínem Zelayą krótkometrażowy film animowany „Tata dostał pracę na Marsie” zdobył nagrodę INCAA za realizację i był prezentowany na międzynarodowym festiwalu Mar del Plata 2021.

Trailer

Nagrody

Nagroda INCAA za realizację

Biblioteka dydaktyczna