Leto kada sam naucila da letim

Lato, kiedy nauczyłam się latać

od 10 lat
Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja
2022
87’

polski dubbing

Seanse
02.10 10:00 W kinie Multikino sala 3
05.10 12:00 W kinie Multikino sala 6
07.10 12:00 W kinie Multikino sala 3
03.12 08:00 Online Sala online 01

Żądna przygód Sofija jest zmuszona spędzić wakacje ze swoją apodyktyczną babcią Marią na jednej z chorwackich wysp. Nie są to wakacje, o których marzyła. Jednak jej nastawienie zmienia się, gdy poznaje nowych przyjaciół. Z nimi dziewczyna odkrywa wszystko, co ma do zaoferowania lato na wyspie: słońce, zabawę w wodzie i pierwszy pocałunek. Beztroski czas nagle się kończy, gdy ukochana ciocia Luce trafia do szpitala.

To film o wakacyjnej przygodzie, ale także o tym, że ujawnianie bolesnych sekretów rodzinnych choć trudne, jest bardzo wyzwalające.

treści wrażliwe: śmierć bliskiej osoby

Film można oglądać w g. 8.00 - 22.00.

*Film z opcjonalną audiodeskrypcją*

Grupy zapraszamy do rezerwacji dostępów poprzez Formularz rezerwacji.

KONKURS

Radivoje Andrić

Reżyser filmowy i telewizyjny. Jego pierwszy film fabularny „Tri palme za dve bitange i ribicu” (Trzy palmy na dwóch łobuzów i rybę, 1998) miał 280 000 widzów w regionie i był wyświetlany na całym świecie. Drugi obraz, niskobudżetowy „Munje!” (2002), osiągnął kasowy sukces i rywalizował na międzynarodowych festiwalach, na których zdobył nagrody publiczności i krytyków. Kolejny, „Kiedy dorosnę, zostanę kangurem”, również zachwycił widzów i otrzymał nagrody na festiwalach w Sofii i Motovun. Autor książki dla dzieci „Jak zrobić film”, która ukazała się m.in. w Polsce.

Trailer

Biblioteka dydaktyczna