Summering

Summering

od 13 lat
USA
2021
87’

angielski, napisy pl

Seanse
05.10 17:00 W kinie Multikino sala 2
07.10 17:00 W kinie Multikino sala 2

Ostatnie, wspólne lato przed rozpoczęciem gimnazjum czterech przyjaciółek - Diny, Loli, Daisy i Mari.  Beztroska zabawa w pobliskim lesie prowadzi do odkrycia, które okaże się nie tylko wakacyjną przygodą ale także koniecznością poznania trudnych prawd o dorastaniu.

Film jest hołdem dla klasyki amerykańskiego kina niezależnego i zarazem ciepłą opowieścią o przyjaźni i dorastaniu.

Film miał światową premierę na festiwalu w Sundance.

treści wrażliwe: żałoba, bezrobocie, rasizm

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

James Ponsoldt

Amerykański reżyser, aktor i scenarzysta. Wyreżyserował dramaty „Mów mi tato” (2006) i „Wyjść na prostą” (2012), romatyczny komediodramat „Cudowne tu i teraz” (2013) oraz dramaty „Koniec trasy” (2015) i „The Circle. Krąg” (2017).

Trailer

Filmoznawca poleca

„Summering”, reż. James Ponsoldt (Stany Zjednoczone, 2022). Kolejny film w dorobku stałego bywalca festiwalu w Sundance, reżysera balansującego w swoich utworach pomiędzy kinem niezależnym a komercyjnym, znanego m.in. ze swoistego, fikcyjnego kinowego wywiadu w podróży z wybitnym prozaikiem amerykańskim, Davidem Fosterem Wallacem, „Koniec trasy” (2015). W nowym filmie Ponsoldt składa hołd klasykowi kina młodzieżowego, „Stań przy mnie” (1986) Roba Reinera, opowiadającego (za Stephenem Kingiem) o chłopakach, dla których końcem dzieciństwa jest zetknięcie się z ciałem martwego człowieka i tym samym ze śmiercią. W „Summering” dla odmiany mamy czwórkę dziewcząt, a reżyser celebruje z nostalgią ich przyjaźń, siostrzeństwo i czas odchodzącej niewinności. Doskonale panuje nad każdym aspektem filmowego rzemiosła, nie gubiąc przy tym czułości do swoich bohaterek.

Jacek Nowakowski