Teatroteka młodego człowieka

Inne kaczątko

od 9 lat
Polska
2020
70’

polski, polski język migowy

Seanse
06.10 09:30 W kinie Scena Wspólna

Na podwórku zamieszkiwanym przez zwierzęta rządzi Kogut. Każdy z mieszkańców podwórka składa w podzięce władcy Kogutowi wyjątkowy dar. Na podwórku niespodziewanie pojawia się obce, małe Kaczątko, które wciąż szuka swojego daru… Kogut nakazuje zwierzętom wypędzić odmieńca zagrażającego jego uprzywilejowanej pozycji. W obronie Kaczątka staje Kaczka…

Ten kolorowy, w dużej mierze muzyczny spektakl i opowiedziana w nim historia „innego” Kaczątka pokazuje, że odmienność wcale nie oznacza bycia gorszym.

Uwaga: film będzie tłumaczony na PJM.

* * *

Teatroteka młodego człowieka

Cykl spektakli dla dzieci zainicjowany i produkowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Ta nowa inicjatywa WFDiF to śmiałe wyzwanie producenckie i artystyczne mające na celu produkcję telewizyjnych spektakli dla dzieci w oparciu o polskie teksty współczesne powstałe w XXI wieku. Założenia są podobne jak w przypadku „Teatroteki” dla dorosłych: młodzi autorzy i reżyserzy, konwencja teatralnego, oryginalnego widowiska audiowizualnego powstałego z wykorzystaniem środków filmowych. Są to przedstawienia aktorskie, bez wykorzystania lalek i bez udziału (choć to nie jest całkiem wykluczone) wykonawców dziecięcych.

 

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

Teatr w kinie - kino w teatrze

Aga Błaszczak

Reżyserka teatralna i filmowa. Absolwentka Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu oraz Studia Prób w Wajda School. Debiutowała w 2017 spektaklem „Dzień Osiemdziesiąty Piąty” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), nagrodzonym m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu i Festiwalu Maskarada w Rzeszowie. Współpracuje z teatrami lalkowymi w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Specjalnej im. Sławomira Świontka dla najlepszej pracy magisterskiej z zakresu teorii teatru w konkursie Instytutu Teatralnego (2020).