Yuku et la fleur de l’Himalaya

Yuku i magiczny kwiat

od 6 lat
Belgia, Francja, Szwajcaria
2022
62’

polski dubbing

Seanse
01.10 16:00 W kinie Multikino sala 6
05.10 09:30 W kinie Multikino sala 6
06.10 09:30 W kinie Multikino sala 2
30.11 08:00 Online Sala online 01

Na szczycie najwyższej góry rośnie magiczny kwiat dający wieczne światło. Mała myszka Yuku chce go zdobyć dla swojej babci, która gaśnie. Jej podróż jest długa i pełna przeszkód, ale dzięki swojemu ukulele i piosenkom, które śpiewa, Yuku nawiązuje wiele przyjaźni, co okazuje się najważniejsze i najcenniejsze w tej przygodzie. To niezwykła animacja dla widzów w każdym wieku.

Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Treści wrażliwe: śmierć bliskiej osoby.

Film można oglądać w g. 8.00 - 22.00.

*Film z opcjonalną audiodeskrypcją*

Grupy szkolne i przedszkolne zapraszamy do rezerwacji dostępów poprzez Formularz rezerwacji.

KONKURS

Arnaud Demuynck

Scenarzysta, reżyser i producent specjalizujący się w filmach animowanych. Opowiada bajki, pisze książki dla dzieci i tworzy kamishiba (teatr obrazu) na żywo. Napisał i wyreżyserował wiele filmów animowanych, w których muzyka odgrywa główną rolę. Wyreżyserowany  wspólnie z Rémim Durinem film „Le Parfum de la carotte” (2009) cieszył się dużą popularnością we Francji. „Yuku i magiczny kwiat” to jego pierwszy pełnometrażowy musical.

Rémi Durin

Absolwent l’Atelier de cinéma d’animation de l’ENSAV La Cambre. Jest jednym z trzech założycieli L’Enclume, powstałego w 2007 r. w Brukseli studia animacji, które zajmuje się produkcją różnego rodzaju filmów. Od 2009 r. wykłada w Szkole Grafiki Komputerowej im. Alberta Jacquard w Namurze. Autor filmów animowanych, musicali i adaptacji książkowych dla dzieci.

Trailer

Biblioteka dydaktyczna