Teatroteka młodego człowieka

Smutna królewna

od 12 lat
Polska
2020
80’

polski

Seanse
05.10 12:00 W kinie Scena Wspólna

Dawno temu, nieopodal Szarego Królestwa Codzienności zamieszkanego przez zwykłych ludzi, istniało Królestwo Śmiechu – Błazennia. W jej stolicy, Euforii, mieszkał Król Spontan i jego żona Radocha. Kiedy Radocha urodziła córeczkę – Igraszkę, Król Spontan nie posiadał się ze szczęścia. Jednak nie wiedział, że gdy dziewczynka podrośnie, spowoduje zagładę Królestwa Śmiechu, ponieważ od trwającej wiecznie zabawy będzie wolała spokój i ciszę pałacowego ogrodu.

Narratorem w bajce jest dr Alfred Chandra, baśnioterapeuta, twórca Baśniowego Teatru Faktu, ingerujący w treść znanych utworów w taki sposób, aby ich bohaterowie czuli się szczęśliwi.

* * *

Teatroteka młodego człowieka

Cykl spektakli dla dzieci zainicjowany i produkowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Ta nowa inicjatywa WFDiF to śmiałe wyzwanie producenckie i artystyczne mające na celu produkcję telewizyjnych spektakli dla dzieci w oparciu o polskie teksty współczesne powstałe w XXI wieku. Założenia są podobne jak w przypadku „Teatroteki” dla dorosłych: młodzi autorzy i reżyserzy, konwencja teatralnego, oryginalnego widowiska audiowizualnego powstałego z wykorzystaniem środków filmowych. Są to przedstawienia aktorskie, bez wykorzystania lalek i bez udziału (choć to nie jest całkiem wykluczone) wykonawców dziecięcych.

 

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: http://2022.alekino.com/formularz-rezerwacji/

Teatr w kinie - kino w teatrze

Michał Walczak

Dramatopisarz, reżyser, scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autor kilkudziesięciu sztuk dla dorosłych i dla dzieci wystawianych w teatrach w Polsce i przetłumaczonych na wiele języków, jak debiutancka, wystawiona wielokrotnie „Piaskownica”, „Podróż do wnętrza pokoju” (nagroda na 9. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie, 2003), „Depresja komika”, „Amazonia” i in. oraz sztuk dla dzieci. Autor tekstów kabaretowych i współtwórca cyklu teatralno-kabaretowego Pożar w burdelu.